Lavabo Montajı

Lavabo Montajı Nasıl Yapılır?

Lavabo montajı sırasında dikkat edilmesi gereken en önemli kurallardan birisi güvenlik önlemi almak. Güvenlik önlemleri her montajda her işte dikkat edilmesi gereken hususlardan birisidir. Fakat seramik yaralanmaları ciddi sonuçlar doğurabilir.

Lavabo montajı esnasında çalışılan bölgedeki su saati vanasının suyu kesilmelidir. Takılacak lavabonun duvara monte edilmeden önce montaj yapılacak bölgenin ölçüleri metre yardımıyla alınmalıdır. Alınan ölçülere göre montaj yapılmalıdır. Yeni lavabonun monte edilecek duvardaki vida kısımları, eski lavabonun vida kısımları ile uyumluysa aynı yerlere vidalanabilir. Kullanacağınız vidanın boyutunu daha önce orada kullanılan vidayla aynı olmak zorundadır. Vidaların yerleri farklı ise vida yerleri bir tahta kalemi ile işaretlenerek darbeli matkap yardımıyla yer açıldıktan sonra monte işlemi yapılır.

Duvara monte işlemi gerçekleştikten sonra gider bağlantısı, sıcak ve soğuk su bağlantılarının yapılması gerekmektedir. Son olarak bataryanın montajını yaparak işlemimizi tamamlamış oluyoruz.

Bu aşamaları yaptıktan sonra gerekli kontrolleri sağlamanız gerekmektedir. Sızdırma kontrolü, suyun düzgün bir şekilde lavabodan içeri akması ve herhangi bir tesisata zarar vermemiş olmaya dikkat etmelisiniz.

Lavabo Montajı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

Hizmetler