Avize Montajı

Avize Montajı Hizmeti

Avize montajı yaparken gereken en önemli kurallardan birisi olan gücü yani elektriği kesin. Güvenliğiniz için en iyi çözüm sigortayı tamamen indirmek olacaktır. Sigortayı kapatmak yerine avizeyi takacağınız odanın anahtarını kapatmakta bir çözümdür. Bu çoğu zaman yeterli olsa da riski en aza indirmek için sigortayı kapatmanızı öneririz.

Günümüzde genelde satın alınan avizeler demonte olarak sunulmaktadır. Dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise parçaları birleştirdikten sonra ampulü hemen takmamanız.

Hali hazırda kullandığınız avizeyi sökmeden önce kabloların nerelerden çıktığına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Yeni avizeyi taktıktan sonra üzerindeki askı deliğini tavandaki kancalı vidaya tutturmanız gerekmektedir. Bu sayede ağırlık kancalı vida tarafından taşınır. Eğer montaj yaptığınız tavanda kancalı vida yoksa, kancalı vida için delik açmanız gerekmektedir. İçeride bulunan kablolara zarar vermemek adına kablonun geldiği yönün tersine doğru delik açmaya özen gösterin.

Bazı avizelerde taban plakası bulunmaktadır. Bu gibi durumlarda avize montajı yapmadan önce taban plakasını tavana monte etmeniz ve bir sonraki işlemde avizenizi bu plaka vidalamanız gerekmektedir.

Sıra elektrik bağlantısını yapmaya geldi. Avize montajını yaptıktan sonra, elektrik bağlantısı için kabloları bağlayabilirsiniz. Avizeyi bağlayacağımız tavanda genellikle 2 ya da 3 kablo bırakılmaktadır. 2 kablonun anlamı tekli anahtar için faz ve nötr anlamına gelmektedir. 3 kablonun anlamı ise ikili anahtar üzerinde 2 faz 1 nötr bulunmaktadır. Bu yöntem ile aydınlatmalar farklı farklı kontrol edilebilir. 2 kablo bulunan seçenekte kabloların yönü önemli değildir. 3 kablo bulunan seçenekte farklı renkte olan kablo nötr olarak kabul edilmektedir. Bu işlemi bir kontrol kalemi sayesinde kontrol etmeniz gerekmektedir.

Bir sonraki işlemimiz ise ampulleri takmak olacak.

 

Avize Montajı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Hizmetler