Klima Montajı

Klima Montajı Hizmeti

Klima Montajı yapmadan önce klimanın kurulacağı yeri doğru seçmeniz gerekmektedir. Hava sirkülasyonu olurken, aynı anda klimanın üflediği yerde hareket ettirebileceği nesnelerin olmaması gerekmektedir.

İç ünite montajı esnasında, yanıcı ve patlayıcı gazların bulunduğu bölgeye yakın bir yere kurulmamalıdır.

Montajdan önce kontrol edilmesi gereken önemli konulardan birisi ise gerekli elektrik alt yapısının uygun olduğu bölgelere kablo bağlantılarının çekildiğinden emin olun. Kablolama işleminde kabloların zarar görmemesi için çekilen tesisatın kabloları bir hazne ile saklanmalıdır. Kablo bağlantılarının gevşek bir şekilde kalmamasına dikkat edilmelidir.

Drenaj Bağlantısının Düzgün Olup Olmadığını Kontrol Edin. Drenaj bağlantısı insanların fazla görmezden geldiği yer olarak bilinir. Bu yüzden tesisatta en fazla sorunun çıktığı bölüm bu bölümdür. Soğuk modda çalışırken havanın evaporatör yüzeyinden geçişi sırasında hava içerisinde bulunan nem yoğunlaşır ve evaporatör üzerinde su damlacıklarına dönüşür. Bu su damlaları bir an önce temizlenmezse aşağı doğru kayarak iç ünitede bulunan drenaj tavasında birikir. Biriken suyu iç üniteden almamız gerekir. Bunu sağlayan boru hattının adına drenaj hattı denir. Drenaj boru hattı eğimi dışarıya doğru yapılmalıdır. Suyun alışını engellemeyecek şekilde ek bağlantılar yapılmamalıdır. Koku sorunu olmaması için drenaj borusu binanın atık su giderine bağlanmaması gerekmektedir. Boru yere dik şekilde bırakılmalıdır. İç ve dış ünitenin borularının bağlantılarının kontrolünü yapın. İç ve dış ünitenin borularının bağlantılarının kontrolünü yapın.

Neden Bakır Boru Kullanılması Gerekiyor?

Bakır boru kullanılan sistemlerde, daha az soğutma kullanarak daha, yüksek basınçlarda da çalışabilir. Özellikle, korozyona dayanıklı olduğu için uzun ömürlüdür ve geri kazanılabilir çevre dostudur.

Klima Montajı hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Hizmetler